Pomorskie Wiadomości branżowe

Pomorskie szanse dla biznesu na EXPO 2015

Żeby pokazać się na EXPO 2015 w Mediolanie i nawiązać ważne kontakty biznesowe, wcale nie trzeba inwestować we własne stoisko, hostessy i kosztowne gadżety promocyjne. Wystarczy pojechać w delegację i spotkać się z konkretnymi partnerami z Włoch. Wcześniej trzeba się tylko zgłosić ? to łatwe, bo przez internet.

Zbliża się Tydzień Pomorski na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Jego ważnym punktem są konferencja i giełda kooperacyjna pod wspólnym tytułem ?Potencjał gospodarczy Pomorza?. W czwartek, 4 czerwca, chętni przedsiębiorcy i instytucje z regionu pomorskiego mogą osobiście spotkać się z biznesmenami z Włoch, w dodatku z najbogatszego regionu tego kraju ? Lombardii. Wszystko odbędzie się w Centrum Kongresowym Palazzo Turati w Mediolanie. 

Specjalnie z myślą o tym wydarzeniu powstała internetowa platforma, dostępna pod adresem www.b2match.eu/milanmatch. Umieszczone na niej instrukcje krok po kroku wyjaśniają, jak się zarejestrować i zaprezentować własny profil biznesowy. Udział w konferencji i giełdzie jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają natomiast koszty podróży i zakwaterowania. Rejestracja trwa do 2 czerwca, ale liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

? Takie rozwiązanie to gwarancja dla uczestników, że jadąc do Mediolanu na EXPO 2015, wykorzystają czas na rozmowy z konkretnymi, potencjalnymi partnerami biznesowymi. Nikt nie będzie anonimowy i zdany tylko na siebie na gigantycznych targach, wśród setek wystawców ? mówi Rafał Kruczkowski, Koordynator ośrodka Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu ?Wolna Przedsiębiorczość?. ? Dzięki platformie internetowej pomorscy przedsiębiorcy mogą dotrzeć bezpośrednio do włoskich odbiorców działających między innymi w branżach ICT, budowlanej, transportowej,  logistycznej oraz morskiej.

O tym, że Włosi są ciekawymi partnerami biznesowymi, przekonało się już wiele polskich firm. Sukcesy na włoskim rynku odnoszą między innymi takie rodzime marki, jak Oknoplast, Inglot, Gatta, FM Group, Drutex. Wystawy światowe EXPO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne na świecie. Mają ponad 150 lat tradycji. Włoscy organizatorzy szacują, że mediolańskie EXPO odwiedzi ponad 20 milionów zwiedzających.

4 czerwca (czwartek) 2015, Mediolan, Centrum Kongresowe Palazzo Turati

 

9.00

Rejestracja / Kawa powitalna

 

sala: Consiglio e Volta

9.30 ? 10.30

Sesja otwierająca:

Roberto Maroni ? Prezydent Lombardii

Mieczysław Struk ? Marszałek Województwa Pomorskiego

Carlo Giuseppe Maria Sangalii ? Camera di Commercio di Milano

Piotr Ciechowicz ? Wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza

10.30 ? 11.00

Przerwa kawowa

 

sala: Consiglio e Volta

sale spotkań Palazzo Turati

11.00 ? 14.00

Sesja plenarna:

- ICT,

- budownictwo

- transport i logistyka

- sektor morski

- turystyka

MilanMatch:

polsko-włoska giełda kooperacyjna

14.00 ? 15.00

Networking

 

 

 

 

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło 2mgroup. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy