Biznes Gospodarka

Nawóz wieloskładnikowy Barter SA ze znakiem jakości Q

Nawóz wieloskładnikowy Barter SA ze znakiem jakości Q
Nawóz wieloskładnikowy NPK z Grupy Nawozowej PIAST otrzymał znak jakości „Q” Polskiego Centrum Badań i

Data publikacji: 2016-06-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nawóz wieloskładnikowy Barter SA ze znakiem jakości Q
Kategoria: BIZNES Gospodarka

Nawóz wieloskładnikowy NPK z Grupy Nawozowej PIAST otrzymał znak jakości „Q” Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Nawóz wieloskładnikowy NPK z Grupy Nawozowej PIAST otrzymał znak jakości „Q” Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

– Zależy nam, by dostarczać rolnikom nawozy z najwyższej półki, dlatego wystąpiliśmy do PCBC o przeprowadzenie badań, potwierdzających wysokie parametry naszego produktu– mówi Grzegorz Dworakowski z białostockiej firmy Barter SA, właściciela grupy PIAST. – Charakteryzuje się on m.in.  wysoką koncentracją składników pokarmowych i bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie, a co za tym idzie jest łatwo przyswajalny przez rośliny.

Nawozy wieloskładnikowe NPK to alternatywa dla nawozów 

jednoskładnikowych, bo zawierają aż trzy podstawowe składniki pokarmowe roślin – azot, fosfor i potas, w proporcjach 6-16-35 proc., z dwuprocentowym dodatkiem siarki. Są typowym nawozem przedsiewnym do wiosennego nawożenia roślin, a wysoka koncentracja wszystkich składników nawozu, pozwala na stosowanie go w mniejszych dawkach.  Dodatek siarki, który jest ważnym składnikiem podstawowych białek, kwasów tłuszczowych oraz enzymów, zwiększa ich ilość w roślinach oraz poprawia wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

– Nawóz NPK Barteru został dokładnie przebadany w akredytowanych laboratoriach PCBC, a przyznanie mu znaku jakości Q promuje nas do grona najlepszych producentów nawozów – dodaje Grzegorz Dworakowski. –  Certyfikat podkreśla unikalność produktu i daje solidne podstawy do konkurowania na rynkach Unii Europejskiej. Ułatwi to nam sprzedaż i promocję naszych nawozów na rynkach zagranicznych. Rolnikom zaś daje gwarancję ponadstandardowej jakości naszych nawozów.

Potwierdza to Piotr Zagórski, rolnik z Ruszczan k/ Choroszczy, który stosuje  w swoim gospodarstwie nawóz wieloskładnikowy grupy Piast.

– Są one dobre jakościowo i wygodne w stosowaniu: mam wszystkie składniki w jednym produkcie, stosuję je pod kukurydzę, ale wiem, że sprawdzają się wczesną wiosną także pod okopowe i zboża ozime – mówi rolnik.

A to już wiesz?  Firmy zarządzane przez kobiety są stabilniejsze

Nawozy z Grupy PIAST dostępne są w sprzedaży w 500 kg workach Big Bag i w mniejszych – 50 kg opakowaniach.

Znak jakości Q to zastrzeżony na rzecz PCBC S.A. znak, który może być przyznawany wyrobom krajowym i zagranicznym produkowanym seryjnie, charakteryzującym się ponadstandardową jakością, walorami użytkowymi, zdrowotnymi oraz spełniającym wymagania dotyczące bezpieczeństwa użytkowania i ochrony środowiska.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nawóz wieloskładnikowy Barter SA ze znakiem jakości Q BIZNES, Gospodarka - Nawóz wieloskładnikowy NPK z Grupy Nawozowej PIAST otrzymał znak jakości „Q” Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy