Biznes Gospodarka

FM Logistic powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego w Brazylii

FM Logistic powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego w Brazylii
FM Logistic, francuski dostawca usług logistycznych i transportowych, wyznaczył Ronaldo Fernandesa da Silva na stanowisko dyrektora zarządzającego w

Data publikacji: 2019-01-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Logistic powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego w Brazylii
Kategoria: BIZNES Gospodarka

FM Logistic, francuski dostawca usług logistycznych i transportowych, wyznaczył Ronaldo Fernandesa da Silva na stanowisko dyrektora zarządzającego w Brazylii.

FM Logistic, francuski dostawca usług logistycznych i transportowych, wyznaczył Ronaldo Fernandesa da Silva na stanowisko dyrektora zarządzającego w Brazylii.

Brazylijczyk Ronaldo Fernandes da Silva ma ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowym i krajowym przemyśle logistycznym i transportowym, ostatnio jako dyrektor zarządzający logistyką kontraktową w Geodis w Brazylii i Chile (2013-18).

Wcześniej był dyrektorem operacyjnym zarówno dużych (AGV Logística), jak i mniejszych (Golden Cargo) brazylijskich operatorów logistycznych (2009-2013). Od 2000 r. do 2009 r. Ronaldo Fernandes da Silva zajmował się rozwojem biznesu w DHL Supply Chain, gdzie z powodzeniem negocjował kontrakty z największymi firmami w branży motoryzacyjnej, technologicznej, konsumenckiej, handlu detalicznego i opieki zdrowotnej. Swoją karierę rozpoczął jako inżynier przemysłowy w firmie Alcoa (USA) – jeden z największych producentów aluminium na świecie.

– „Ronaldo łączy wiedzę operacyjną, komercyjną, strategiczne myślenie i umiejętności zarządzania ludźmi. Będzie istotnie przyczyniać się do konsolidacji rozwoju FM Logistic na ekscytującym i wymagającym brazylijskim rynku logistycznym"  – powiedział Jean-Christophe Machet, dyrektor zarządzający FM Logistic.

FM Logistic działa w Brazylii od 2013 roku. Obsługuje pięć platform logistycznych i zatrudnia blisko 1000 osób. Firma oferuje usługi w zakresie magazynowania i copackingu wielu krajowym i międzynarodowym firmom z branży retail, spożywczej, towarów konsumpcyjnych oraz perfum/kosmetyków.

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

A to już wiesz?  Konkurencyjność na rynku salonów optycznych – case study

O FM Logistic na świecie

W ciągu 51 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia. 

FM Logistic jest obecne w 14 krajach na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia 26.200 pracowników i osiąga przychody wynoszące 1,2 miliarda euro w roku 2017-18, (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje 3 828 557 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM Logistic powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego w Brazylii BIZNES, Gospodarka - FM Logistic, francuski dostawca usług logistycznych i transportowych, wyznaczył Ronaldo Fernandesa da Silva na stanowisko dyrektora zarządzającego w Brazylii.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy