Biznes Gospodarka

FM Logistic ponownie wśród najlepszych firm logistycznych w Polsce

FM Logistic ponownie wśród najlepszych firm logistycznych w Polsce
Daniel Franke, Dyrektor Zarządzjący FM Logistic na Europę Centralną, odebrał we wtorek wieczorem (4.12.2018 r.) nagrodę Srebrne Godło programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2018. FM Logistic po raz kolejny znalazł się wśród najlepszych firm logistycznych w

Data publikacji: 2018-12-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Logistic ponownie wśród najlepszych firm logistycznych w Polsce
Kategoria: BIZNES Gospodarka

Daniel Franke, Dyrektor Zarządzjący FM Logistic na Europę Centralną, odebrał we wtorek wieczorem (4.12.2018 r.) nagrodę Srebrne Godło programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2018. FM Logistic po raz kolejny znalazł się wśród najlepszych firm logistycznych w Polsce.

Daniel Franke, Dyrektor Zarządzjący FM Logistic na Europę Centralną, odebrał we wtorek wieczorem (4.12.2018 r.) nagrodę Srebrne Godło programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2018. FM Logistic po raz kolejny znalazł się wśród najlepszych firm logistycznych w Polsce. Wyniki konkursu i programu badawczego zaprezentowano podczas uroczystej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbyła się w salach Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Przypomnijmy, że FM Logistic w 2017 roku został uhonorowany podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji Złotym Godłem programu Opertor Logistyczny Roku oraz zdobył nagrodę dla najbardziej Innowacyjnego produktu dla Logistyki, Transportu i produkcji za platformę inwentaryzacyjną Inventory Viewer.

– „Dziękuję naszym klientom. To ich opinia stoi za naszym sukcesem. I potwierdza naszą pozycję wśród najlepszych i największych operatorów logistycznych w Polsce. ”  – mówi Daniel Franke. –  „FM Logistic w Polsce stale się rozwija i zwiększa swój potencjał operacyjny. Inwestujemy w nowe lokalizacje oraz w nowoczesne technologie i rozwój kompetencji zespołu pracowników, co pozwala nam na elastyczne reagowanie na potrzeby klientów oraz zdobywanie kolejnych kontraktów. Dlatego, osobne podziękowania należą się pracownikom FM Logistic w Polsce. Dzięki ich zaangażowaniu, coraz wyższym kompetencjom i umiejętności szybkiej adaptacji do nowych warunków rynkowych jesteśmy w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie.” – dodaje.

Gala Logistyki, Transportu i Produkcji Wydawnictwa Eurologistics to branżowe święto, co roku przyciągające menedżerów największych firm podczas którego prezentowane są sukcesy branży, najlepsze firmy i produkty. Podczas Gali wręczane są nagrody i wyróżnienia w konkursach i programach prowdzonych przez Eurologistics: Operator Logistyczny Roku, Supply Chain Designer oraz Produkt Innowcyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji. Tegoroczna Gala była już siedemnastą.

A to już wiesz?  Krajowa Rada Doradców Podatkowych o deregulacji

Program badawczy Operator Logistyczny Roku to wspólne przedsięwzięcie Wydawnictwa Eurologistics, Agencji Badań Rynkowych Data Group Consulting oraz czołowych firm logistycznych. Wyniki co roku organizowanego badania satysfakcji klientów firm działających na rynku usług logistycznych są podstawą do wyróżnienia najlepszych firm Godłem (złotym, srebrnym lub brązowym) i tytułem Operator Logistyczny Roku.

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 51 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia. 

FM Logistic jest obecne w 14 krajach na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia 26.200 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje 3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie. 

A to już wiesz?  Konskilde Agriculture oficjalnie przejęte przez New Holland

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM Logistic ponownie wśród najlepszych firm logistycznych w Polsce BIZNES, Gospodarka - Daniel Franke, Dyrektor Zarządzjący FM Logistic na Europę Centralną, odebrał we wtorek wieczorem (4.12.2018 r.) nagrodę Srebrne Godło programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2018. FM Logistic po raz kolejny znalazł się wśród najlepszych firm logistycznych w Polsce.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy