Biznes Gospodarka

FM Fresh z certyfikatem IFS Logistics

FM Fresh z certyfikatem IFS Logistics
Platforma logistyczna FM Fresh w Mszczonowie ponownie uzyskała certyfikat IFS Logistics (wersja 2.2 grudzień 2017) potwierdzający wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności. Uzyskana podczas audytu ocena to aż

Data publikacji: 2019-03-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Fresh z certyfikatem IFS Logistics
Kategoria: BIZNES Gospodarka

Platforma logistyczna FM Fresh w Mszczonowie ponownie uzyskała certyfikat IFS Logistics (wersja 2.2 grudzień 2017) potwierdzający wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności. Uzyskana podczas audytu ocena to aż 99,45%.

Platforma logistyczna FM Fresh w Mszczonowie ponownie uzyskała certyfikat IFS Logistics (wersja 2.2 grudzień 2017) potwierdzający wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności. Uzyskana podczas audytu ocena to aż 99,45%. Poprzednio obiekt w Mszczonowie był audytowany w styczniu 2015 r. i otrzymał certyfikat IFS Logistics w wersji 2.1 z 2014 r.

Aby otrzymać taką certyfikację firma musi spełnić szereg wymagań określonych w sześciu grupach tematycznych: odpowiedzialność wyższego kierownictwa; system zarządzania jakością i bezpieczeństwem produktu; zarządzanie zasobami; realizacja usług; pomiary, analizy, doskonalenie; ochrona produktu i kontrole zewnętrzne.

– „Dokładamy wszelkich starań, by poziom realizowanych przez nas usług spełniał bardzo rygorystyczne wymagania. Nasze obiekty poddawane są cyklicznym audytom i uzyskują certyfikaty, które potwierdzają, że utrzymujemy najwyższy możliwy poziom usług. Nasi klienci mogą być pewni, że powierzone nam do magazynowania i transportu produkty spożywcze będą w pełni bezpieczne dla klientów detalicznych” – powiedział Robert Błędek, dyrektor platformy logistycznej FM Fresh.

Dzięki poddaniu się certyfikacji, FM Logistic (dla swojej marki FM Fresh) zyskał zapewnienie porównywalności i przejrzystości działań realizowanych w całym łańcuchu dostaw. Podlega także warunkom wspólnego standardu wykonywania usług z jednolitymi systemami oceny. To z kolei wprost przekłada się na większe zaufanie do dostawców i produktów. Sama weryfikacja dostawców zajmuje też mniej czasu. Zapewniony jest również monitoring zgodności z obowiązującymi przepisami. Natomiast klienci FM Logistic mogą polegać na wynikach audytów realizowanych przez niezależny ośrodek zewnętrzny, co zmniejsza zapotrzebowanie na kontrole własne. Certyfikat potwierdza status FM Fresh, jako dostawcy bezpiecznych produktów wysokiej jakości.

A to już wiesz?  FlexLink Systems Polska strategicznie w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki

W porównaniu do wersji 2.1 z 2014 roku obecna certyfikat IFS Logistics 2.2 z 2017 roku wprowadził realizację niezapowiedzianych audytów IFS w certyfikowanych obiektach oraz nowy wymóg dotyczący zafałszowań w branży spożywczej.

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

Od momentu powstania we Francji w 1967 r. FM Logistic jest niezależną rodzinną firmą logistyczną o przychodach w wysokości 1,2 miliarda euro w roku podatkowym zakończonym w marcu 2018 r., z czego dwie trzecie wygenerowano poza Francją. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia ponad 26 000 pracowników. 

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, rozwój handlu elektronicznego oraz dystrybucji wielokanałowej FM Logistic inwestuje w innowacyjne rozwiązania logistyczne, transportowe i co-packingowe. Obsługuje zrównoważone portfolio międzynarodowych i lokalnych firm w branżach FMCG, handlu detalicznego, perfumeryjno-kosmetycznej, produkcji przemysłowej oraz opieki zdrowotnej. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM Fresh z certyfikatem IFS Logistics BIZNES, Gospodarka - Platforma logistyczna FM Fresh w Mszczonowie ponownie uzyskała certyfikat IFS Logistics (wersja 2.2 grudzień 2017) potwierdzający wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności. Uzyskana podczas audytu ocena to aż 99,45%.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy