Sport

Finałowa strefa kibica – co zjeść podczas ostatnich mundialowych rozgrywek?

Informacja prasowa 13 lipca 2018, Nowy Sącz Finałowa strefa kibica – co zjeść podczas ostatnich mundialowych rozgrywek? Zbliża się długo wyczekiwany finał mundialu. Miało być

Informacja prasowa
13 lipca 2018, Nowy Sącz

Zbliża się długo wyczekiwany finał mundialu. Miało być wspólne oglądanie meczu na mieście, ale ostatecznie zostajecie w domu, a dodatkowo z niezapowiedzianą wizytą wpadają wasi znajomi. Trudno się dziwić – sportowe emocje najlepiej smakują w grupie. Choć w takich sytuacjach nikt nie spodziewa się, że wyczarujemy trzydaniowy obiad, to każda gospodyni chciałaby jak najlepiej przyjąć gości w tym szczególnym dniu dla wszystkich kibiców piłki nożnej. Co takiego zawsze warto mieć w lodówce, by goście zjedli ze smakiem?
Niezbędnik kibica – nie tylko chipsy
Niespodziewani kibice w domu to często test zdolności organizacyjnych, ponieważ na przygotowanie czegoś do zjedzenia mamy dosłownie kilka minut. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się dania, które są łatwe w przygotowaniu i nie wymagają długiego gotowania. Siedząc przed telewizorem chętnie sięgamy po różnego rodzaju chipsy czy orzeszki, ale pamięrtajmy, że nie musimy organiczać się tylko do suchych przekąsek. Pozostając w żargonie sportowym, warto wyczarować pyszne i ekspresowe przekąski, które chętnie zjedzą nasi goście. Wśród kibiców znajdziemy zarówno miłośników tradycyjnych kabanosów z kurczaka firmy Konspol, koreczków, jak i smakowitych przekąsek na ciepło. Dyżurnym daniem na tę okoliczność mogą być np. twistery z ciasta francuskiego lub quesadilla z sosem salsa.
Przygotowanie:
Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 200°C. Ciasto francuskie układamy na blacie i przekrajamy wzdłuż na połowę. Jajko wbijamy do naczynia, dokładnie mieszamy z łyżką zimnej wody i smarujemy obie połowy ciasta. Ser żółty trzemy na tarce o grubych oczkach, a szynkę kroimy w podłużne paski. Na jednej połowie ciasta układamy plastry szynki i posypujemy startym serem. Doprawiamy do smaku. Całość dokładnie przykrywamy drugą połową i lekko dociskamy na całej powierzchni. Tak przygotowane ciasto kroimy ostrym nożem na ok. 2,5 centymetrowe paski. Każdy zwijamy wzdłuż osi, formując twistery. Rolki układamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, końce dociskamy, żeby podczas pieczenia rolki nie otwierały się. Smarujemy wierzch twisterów pozostałym jajkiem. Pieczemy ok. 10 – 12 minut, do uzyskania złotego koloru. Przekąski możemy podawać z ulubionym sosem.

A to już wiesz?  Arctic Lines - przygoda zaczyna się teraz.