Znamy finalistów Energa Basket Cup z województwa śląskiego

Na półmetku rywalizacji, mającej wyłonić 32 drużyny, które wystąpią w Wielkim Finale Energa Basket Cup spotkały się najlepsze drużyny z województwa śląskiego. 9 kwietnia poznaliśmy zwycięską ekipę dziewcząt ? reprezentację SP nr 45 z Sosnowca a dzień później chłopców ? zawodników z SP nr 15 w Żorach.

W walce o tytuł mistrzyń regionu śląskiego zmierzyły się reprezentantki czterech szkół podstawowych. Na drodze losowania wyłoniono pary, które rozegrały między sobą mecze półfinałowe: Szkoła Podstawowej nr 12 z Katowic vs. SP nr 11 z Rybnika, oraz SP nr 45 z Sosnowca vs. SP nr 11 z Tarnowskich Gór. W obu spotkaniach wyraźnie widoczna była dominacja jednej z ekip, czego odzwierciedleniem są końcowe wyniki. Jednak zarówno w meczu o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się zawodniczki z Tarnowskich Gór i Rybnika, jak i finale pomiędzy koszykarkami z Katowic i Sosnowca, gra toczyła się ?punkt za punkt?. Ostatecznie o zajęciu miejsca na najniższym stopniu podium przez SP nr 11 z Rybnika zadecydował jeden punkt a o zdobyciu tytułu Mistrzyń Województwa przez dziewczęta z Sosnowca, pięć punktów przewagi. Dodatkowym powodem do radości dla zwyciężczyń był tytuł MVP turnieju przyznany Natalii Micek.

Już po raz drugi nasza drużyna, w tym samym składzie, ale o rok starszym, zagrała w finale wojewódzkim ­? mówi Ewa Błachut, trenerka reprezentacji SP nr 45 z Sosnowca ? W ubiegłym roku zajęłyśmy drugie miejsce, tym razem od początku mierzyłyśmy w zwycięstwo. Tak też się stało, dlatego teraz rozpoczynamy przygotowania do Wielkiego Finału Energa Basket Cup.

Walka o zwycięstwo wśród chłopców również rozegrała się pomiędzy czterema zespołami. Podobnie jak u dziewcząt, rozlosowane zostały pary półfinałowe: SP nr 12 z Chorzowa i SP nr 15 z Żor oraz SP nr 1 z Rudy Śląskiej, i SP nr 2 z Czeladzi. Reprezentacja Żor już w pierwszym meczu pokazała swoją zdecydowaną dominację, pokonując chorzowian w stosunku 79 ? 22. Drugie półfinałowe starcie było bardziej wyrównane i zakończyło się zwycięstwem ekipy z Rudy Śląskiej 35 ? 31.

Mecz finałowy to ponowne zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Marciaka, którzy nie dali szans rywalom z Rudy Śląskiej, rzucając 57 punktów i tracąc ich jedynie 30. Z pojedynku o trzecie miejsce zwycięsko wyszła drużyna SP nr 12 z Chorzowa, która zaledwie jednym punktem ograła zawodników z Czeladzi. Najbardziej wartościowym graczem wśród chłopców został wybrany Dawid Krzystek z SP nr 15 w Żorach.

Jesteśmy zadowoleni zarówno z osiągniętego wyniku, jak i organizacji imprezy ? skomentował opiekun Mistrzów Śląska, Grzegorz Marciak ? Super doping kibiców i występ Mieszka Włodarczyka dodatkowo podniosły atrakcyjność turnieju, który wygraliśmy już trzeci raz z rzędu. Dwa dobre spotkania przełożyły się na zwycięstwo. Liczymy, że finał w Trójmieście będzie dla nas równie owocny ? dodał.

Kolejne finały regionalne zostaną rozegrane 13 i 14 kwietnia. Wtedy też poznamy Mistrzów i Mistrzynie województwa łódzkiego.

Organizatorem turnieju Energa Basket Cup jest Szkolny Związek Sportowy, a patronem programu Grupa Energa.

Wyniki spotkań dziewczyn:

Półfinał 1: Katowice ? Rybnik: 30 ? 6

Półfinał 2: Tarnowskie Góry ? Sosnowiec: 7 - 32

Mecz o trzecie miejsce: Rybnik ? Tarnowskie Góry: 17 - 16

Mecz o pierwsze miejsce: Katowice ? Sosnowiec: 14 - 19

Najlepszą zawodniczką (MVP) została: 

Szkoła Podstawowa Nr 45 Sosnowiec: Natalia Micek

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 45 Sosnowiec
  2. Szkoła Podstawowa Nr 12 Katowice
  3. Szkoła Podstawowa Nr 11 Rybnik
  4. Szkoła Podstawowa Nr 11 Tarnowskie Góry

Wyniki spotkań chłopców:

Półfinał 1: Żory ? Chorzów: 79 - 22

Półfinał 2: Ruda Śląska ? Czeladź: 35 - 31

Mecz o trzecie miejsce: Chorzów ? Czeladź: 55 - 54

Mecz o pierwsze miejsce: Żory ? Ruda Śląska: 57 - 30

    

Najlepszym zawodnikiem (MVP) został:

Szkoła Podstawowa Nr 15 Żory: Dawid Krzystek

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 15 Żory
  2. Szkoła Podstawowa Nr 1 Ruda Śląska
  3. Szkoła Podstawowa Nr 12 Chorzów
  4. Szkoła Podstawowa Nr 2 Czeladź

dostarczył infoWire.pl
Źródło ENERGA Sport. Dostarczył
Authors
Top