Warsztat społecznie zaangażowany

Młodzi projektanci stworzą w Gdańsku niezwykły, kulturalno-społeczny warsztat dla projektantów i zwykłych mieszkańców, którzy chcieliby skorzystać z dostępnych na miejscu narzędzi stolarskich. Będzie to jednocześnie galeria i sala koncertowa. Lokal już jest ? trwa zbiórka pieniędzy na remont. Jednym z inicjatorów jest Przemek Wróbel, student Wydziału Architektury PG.

 

"Warsztat PoCoTo" tworzą i prowadzą młodzi projektanci zrzeszeni w Pomorskim Stowarzyszeniu Projektantów PoCoTo, znanym m.in. z organizacji festiwalu instalacji artystycznych Gdynia Playground, który od kilku lat odbywa się w wakacje przy gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. W stowarzyszeniu działają również studenci WA PG z koła naukowego Brygada Urbanistyczno-Architektoniczna.

Warsztat powstaje na terenie Garnizonu w Gdańsku, projektanci wynajęli przestrzeń na poddaszu klubu wspinaczkowego BlokFit. Trwa zbiórka na remont lokalu przez portal crowdfundingowy Polak Potrafi. Potrzeba 8,5 tys. zł na realizację najpotrzebniejszych prac (m.in.: rozbudowa instalacji elektrycznej, budowa ścianek rozdzielających, instalacja grzewcza, malowanie). Pieniądze można wpłacać do 26 kwietnia do godz. 12.

?Warsztat PoCoTo będzie miejscem inicjatyw kulturalno - artystycznych i społecznych oraz otwartą pracownią dla prac projektowo - realizacyjnych, również dla studentów ? mówi Przemek Wróbel. ?Przestrzeń będzie otwarta dla wszystkich chętnych.

Poza działalnością związaną z projektowaniem i integracją środowiska projektantów, organizatorzy planują działania skierowane do społeczności lokalnej: koncerty, wystawy, pokazy filmowe, warsztaty (np. fotograficzne i krawieckie). Oferują dostępne dla każdego miejsce do działania, narzędzia i pomoc dla majsterkowiczów hobbistów. Będzie można tu wykonywać naprawy domowych sprzętów, tworzyć własne meble, czy odświeżać stare (działania typu recycling, czy upcykling).

?Jednym słowem sztuka, design i kultura w każdym wymiarze i dla każdego ? podsumowuje Przemek Wróbel.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył
Authors
Top