Białystok górą, czyli finał rozgrywek Energa Basket Cup w województwie podlaskim

25 i 26 marca 2015r. dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych w Podlaskiem stanęli do sportowych rozgrywek o mistrzostwo województwa Energa Basket Cup - największego turnieju koszykarskiego w Polsce. Wszystkie mecze toczyły sią nie tylko o zwycięstwo w regionie, ale przede wszystkim o miejsca w wielkim finale turnieju, rozgrywanym co roku w Ergo Arenie w Trójmieście. W obu kategoriach - dziewczęcej i chłopięcej zwyciężyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w województwie podlaskim to reprezentanci: Białegostoku, Zambrowa, Łap, Bielska Podlaskiego i Puńska. Zmierzyły się ze sobą 4 zespoły dziewcząt oraz 4 zespoły chłopców ? wszystkie zakwalifikowano do wojewódzkiego etapu turnieju w wyniku wcześniejszych rozgrywek lokalnych. Celem spotkań było wywalczenie gwarantowanego miejsca w finale ogólnopolskim turnieju Energa Basket Cup, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca w jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce - trójmiejskiej Ergo Arenie.

W trakcie rozgrywek dziewcząt wszystkie zawodniczki wykazały się niesamowitą wolą walki, jednak prawdziwymi gwiazdami były reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 47 z Białegostoku, która odniosła sukces na poziomie wojewódzkim już trzeci raz z rzędu. Białostoczanki w finałowym starciu walczyły z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Łap i wygrały wynikiem 32-14.

- To były bardzo emocjonujące zawody. Jestem niezwykle dumna z dziewczyn bo włożyły mnóstwo wysiłku w te rozgrywki i wykonały kawał dobrej roboty. Marzyły o tym, żeby pojechać na finały do Trójmiasta, jak ich starsze koleżanki rok i dwa lata wcześniej. Dzięki dużym umiejętnościom i determinacji, to marzenie właśnie się spełniło ? mówi Bożena Laskowska trenerka drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 47 z Białegostoku.

Najlepszą zawodniczką wśród wszystkich uczestniczek została Julia Surowińska ze Szkoły Podstawowej nr 47 z Białegostoku

Do walki o mistrzostwo województwa wśród chłopców stanęły dwie reprezentacje szkół z Białegostoku: nr 47 i 19 oraz Szkoła Podstawowa nr 5 z Bielska Podlaskiego i Szkoła Podstawowa z Puńska. Marzenia o finałowym starciu na Ergo Arenie motywowały wszystkich zawodników do pełnego poświęcenia i zaangażowania w każdą sekundę meczu. Podobnie, jak w przypadku turnieju dziewcząt, drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku zdecydowanie dominowała, wygrywając wszystkie rozegrane mecze. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się z sobą reprezentacje z Bielska Podlaskiego i Puńska, zaś w finale zagrały ze sobą dwie szkoły podstawowe z Białegostoku.

Finalnie, wyniki rozgrywek ułożyły się następująco: I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 47 w Białymstoku, II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 19 z Białegostoku, III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 z Bielska Podlaskiego, IV miejsce Szkoła Podstawowa z Puńska.

- Cieszymy się, że po raz kolejny bierzemy udział turnieju na tak wysokim poziomie, któremu towarzyszą też duże emocje. To jest niesamowita atrakcja dla dzieciaków, które oprócz tytułu Mistrza Województwa już dziś przeżywają wyjazd na finał krajowy? dla niektórych to będzie pierwsza wizytanad morzem. Nasz sukces cieszy tym bardziej, że w zeszłym roku także startowaliśmy, zajmując jednak odległe 10 miejsce. Gratulujemy też naszym dziewczynom, bo wszystkie dzieci, które zwyciężyły chodzą do jednej, sportowej klasy ? mówi Marcin Puciłowski, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 47 z Białegostoku.

Najlepszym zawodnikiem spośród uczestników został: Rafał Radziszewski ze Szkoły Podstawowej nr 47 z Białegostoku.

Kolejnym przystankiem na mapie finałów wojewódzkich Energa Basket Cup jest województwo małopolskie.

Organizatorem turnieju Energa Basket Cup jest Szkolny Związek Sportowy, a patronem programu Grupa Energa.

 

Wyniki spotkań dziewczyn:

Mecz o trzecie miejsce: Białystok 45 ? Zambrów: 56-31

Mecz o pierwsze miejsce: Białystok 47 ? Łapy: 32-14          

 

Najlepsza zawodniczką (MVP) została:

Szkoła Podstawowa Nr 47 Białystok: Julia Surowińska

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 47 Białystok
  2. Szkoła Podstawowa Nr 1 Łapy
  3. Szkoła Podstawowa Nr 45 Białystok
  4. Szkoła Podstawowa nr 3 Zambrów

 

Wyniki spotkań chłopców:

Mecz o trzecie miejsce: Bielsk Podlaski ? Puńsk: 47 - 22

Mecz o pierwsze miejsce: Białystok 19 ? Białystok 47: 36 - 44    

    

Najlepszym zawodnikiem (MVP) został:

Szkoła Podstawowa Nr 47 Białystok: Rafał Radziszewski

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 47 Białystok
  2. Szkoła Podstawowa Nr 19 Białystok
  3. Szkoła Podstawowa Nr 5 Bielsk Podlaski
  4. Szkoła Podstawowa Puńsk

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło ENERGA Sport. Dostarczył
Authors
Top